Úřad průmyslového vlastnictví otevřel dveře podnikatelům v rámci Týdne podnikání

Tisková zpráva k akci pro podnikatele, kterou jsou pořádali minulé pondělí 14.11. v rámci Týdne podnikání. Snídaně s předsedou 2 – akce určená pro širokou podnikatelskou veřejnost s možností zeptat se na cokoliv a více se seznámit s aktivitami Úřadu průmyslového vlastnictví a s předsedou Mgr. Ing. Josefem Kratochvílem.

V Praze se 14.11. konalo již druhé pokračování akce pod názvem Snídaně s předsedou, jejímž hlavním cílem bylo více představit instituci Úřadu průmyslového vlastnictví široké podnikatelské veřejnosti. V průběhu zhruba tří hodin mělo 40 zúčastněných podnikatelůmožnost využít příležitosti zeptat se předsedy Mgr. Ing. Josefa Kratochvíla na cokoliv, co je z oblasti duševního vlastnictví zajímá a s čím se aktuálně potýkají.

Zastoupeny byly různé obory od oblasti obchodu, IT služeb, vzdělávání, až po design. Nechyběla ani prezentace předsedy a představení toho, jak je na tom Česká republika s patenty a průmyslovým vlastnictvím v porovnání s ostatními státy světa.

Celá akce byla ve velmi příjemném duchu, podnikatelé se dotazovali, ať už na témata, která se jich osobně dotýkají, tak na všeobecné informace o tom, co vše Úřad pro podnikatele poskytuje (informační servis, školení zdarma pro zájem o problematiku průmyslového vlastnictví a inovací) atd…)

„Rozhodly jsme se spolu s mou kolegyní Michaelou Chytilovou uspořádat tento druh akce   v prostorách úřadu také proto, že jsme od podnikatelů slýchaly, že akce tohoto typu v České republice chybí.  Setkávaly jsme se dokonce s tím, že mnozí podnikatelé vůbec nemají o existenci Úřadu průmyslového vlastnictví ponětí a vůbec nevědí, co si pod tímto názvem mají představit, zejména ti malí a střední,  pro které slovo „patent“ znamená něco nepředstavitelného a spojují si ho pouze s velkými či nadnárodními společnostmi technických oborů“, říká Alena Ratajová, spoluorganizátorka akce. „Po první snídani jsme měly nadšené reakce od účastníků, stejně tak ze strany Úřadu, který tuto netradiční aktivitu pro podnikatele přivítal, a proto jsme se rozhodly snídani s panem předsedou Kratochvílem zopakovat, a podle ohlasu, rozhodně do budoucna budeme znovu pořádat“, pokračuje Ratajová.

Akce Snídaně s předsedou se konala s cílem seznámit širokou podnikatelskou veřejnost s činnostmi této instituce, s oblastmi, kde jim ÚPV může být nápomocný a s možností hlubšího nahlédnutí do problematiky průmyslového vlastnictví, která by pro každý stát měla být klíčová!

Akce se konala v rámci akcí pro podnikatele Fenomén značky, které pořádají  Alena Ratajová, freelancer v oblasti komunikace a Michaela Chytilová, majitelka patentové kanceláře Chytilová a spol.

 

Více informací najdete na:
Web Fenomén značky
FB  Fenomén značky
FB událost Snídaně s předsedou 2
Web Úřad průmyslového vlastnictví
FB Úřad průmyslového vlastnictví

 

snidane predseda snidane ucastnici

Označeno v Nezařazené