Fenomén značky partnerem Mladá energie Brna

Rozhodli jsme se podpořit akci Mladá energie Brna, projektu, který se zabývá tématem, o kterém se moc veřejně nemluví. Dá se říct, že toto téma patří mezi „tabu“ téma ve společnosti.
Jedná se o domácí násilí.  Cílem je podpora a pomoc týraných a sexuálně zneužívaných žen a snaha o navrácení jejích sebevědomí.

Do projektu se zapojilo 12 mladých a úspěšných žen, které chtějí rozšířit povědomí a víc rozbouřit diskuzi o tomto tabu tématu.

Veronika Hvízdalová je jednou z oněch 12 žen, která projekt podporuje.

Veroniko, jak nápad na tuto akci vznikl?
Nápad vznikl po setkání se Zbyněm Maděryčem, který projekt Brno je Zlatá loď měl dřív. Proto jsem se tento projekt rozhodla znovu oživit, pod hlavičkou Mladá energie Brna.

Kdo a jak se může zapojit?
Každý, kdo chce pomoci ženám a znovu jim nalézt jejich sebevědomí. Může se zapojit koupí motivačních diářů, vstupenek na vernisáž, sponzorstvím a fotkou s nápisem Mladá energie Brna, která bude na instagramu a na fb.

Co je cílem?
Projekt Mladá energie Brna má za cíl pomoci týraným a sexuálně zneužívaným ženám a podpořit prevenci domácího násilí.

Jak bude celá akce probíhat, chystáte nějaký doprovodný program?
Do projektu je zapojeno 12 žen, které se narodili, žijí nebo pracují v Brně a snaží se svojí činností přispívat společnosti. Těchto 12 žen se budou během listopadu fotit, každá z nich bude mít svůj portrét, který ji bude vystihovat.
Portréty budou součástí motivačního diáře, který si budete moc koupit po novém roce. Celá akce vyvrcholí 24.2.2017 velkou vernisáží, kde předáme šek neziskové organizaci Persefona.

Ty jsi iniciátorkou celé akce? / Proč si do takovéhle akce šla?
Hlavním myšlenku nám dal Zbyněk Maděryč, který už v minulosti fotil projekt Brno je zlatá loď- Společně jsme se tento projekt rozhodli oživit s podtitulem Mladá energie Brna.
Ano, jsem iniciátorka, ale mám za sebou lidi, bez kterých bych to sama nezvládla.
Určitě to beru jako výzvu a hlavně chci pomáhat ženám, které pomoc potřebují a vrátit jim jejich sebevědomí. Chci téma týrání a sexuální zneužívání více podpořit a především o něm víc mluvit. Určitě to vernisáží nebude končit. Mám v hlavě další projekty, které by měli toto téma řešit.

A ostatních 11 žen, jaká byla jejich reakce při oslovení účasti v projektu?
Musím říct, že byli nadšené a rozhodli se pomáhat nejen s projektem, ale celkově s tématem týrání a sexuálního zneužívání. Chceme být slyšeny a být vzorem pro ostatní ženy.

 

Více informací najdete:
FB Mladá energie Brna
Další informace na webu Superwomen

mlada

 

Označeno v Nezařazené