Workshop Na změnu připraveni s Monikou Nevolovou – pro všechny, kterým příliš do života vstupuje strach

WORKSHOP JE ZRUŠENÝ, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

24.1. se koná první workshop v roce 2017 Na změnu připraveni. Lektorka Monika Nevolová vám zábavnou formou ukáže, jak se připravit na různé životní situace. Jak se nenechat paralyzovat strachem, ale racionálně v dané situaci uvažovat. Jaké jsou reakce účastníků workshopu? Mimo jiné „Už dlouho jsem se tak nezasmál či Je to síla uvědomit si, jak mi funguje moje hlava a že většinu věcí můžu ovlivnit já sám“. Více informací si přečtěte v textu níže, na webu zde či na Fb události zde. Přihlásit na workshop se můžete zde.

 

Tvůj workshop se jmenuje Na změnu připraveni, myslíš, že lidé všeobecně mají rádi změny?
Lidem ani tak nevadí změny jako takové, to v čem je to pro většinu z nás nepříjemné, že se bojíme, že na to nebudeme připraveni, že nás to moc zaskočí nebo že nebudeme umět reagovat, nebo že zareagujeme nesprávně, protože nebudeme mít čas, prostor si to rozmyslet.

Říkáš, že díky improvizaci se dá na změnu připravit? Takže během workshopu trénuješ s účastníky různé varianty toho, co může nastat?
Není to ani tak o tom, že si účastníci přinesou svoje situace, které si myslí, že mohou hrozit nebo nastat nebo že bych simulovala různé varianty změn jako „vyhazov z práce“, „snížení platu“, „na koberečku u šéfa“ nebo „odchod partnera“ a podobně. Jde spíše o sérii her a cvičení, u nichž si uvědomíme, kde se sami blokujeme, kde si sami bráníme, abychom situací prošli v klidu a v pohodě a reagovali pohotově. Díky tomu trénujeme pružnost mozku, tedy stav, který při různých změnách či situacích způsobí, že nereagujeme panikou, ale racionálně nebo minimálně se schopností se na to podívat produktivně a zareagovat.

pin-board-978197_960_720Mohla bys ještě vysvětlit, co to je improvizace, pro ty, kdo o tomhle slově nikdy neslyšeli?
Improvizace je jednoduše schopnost reagovat na nepřipravené. Zní možná jako protimluv, ale aplikovaná improvizace prostě připravenost na nepřipravené a dá se natrénovat.

Pro ty, kdo u tebe na workshopu ještě nebyli, jak to u tebe probíhá?
Nejprve se seznámíme, sladíme se. A pak si budeme hrát, zábavně, zajímavě, smysluplně a tyto hry budou zároveň základem pro naše aha momenty a komentáře a posléze diskuzi o aplikaci do práce a do života.

 

Pro koho myslíš, že je tenhle workshop nejvhodnější? Co je ideální výchozí situace, když si právě řeším…(co??)
Nejvhodnější je workshop pro všechny, kterým do života vstupuje příliš strach ze selhání, nebo jiné strachy a obavy, nebo ho brzdí vlastní ego, potřeba žít ve stereotypu, moc si vše dopředu plánovat a připravovat a pak být zklamán, že věci nejsou tak, jak si představujeme, taky pro všechny, kterým nejsou příjemné situace, kdy se nemohou příliš připravit, kdy je něco zaskočí, často je to v komunikačních situacích, takže je to také pro všechny ty kdo chtějí zlepšit schopnost komunikace, spolupráce a získat životní nadhled.

Jde se nějak na tvůj workshop připravit dopředu, nebo se nechat překvapit?
No připravit se moc nemůžete, snad jen dobrou náladu, zvědavost a pohodlné oblečení a obuv. Samozřejmě si můžete něco o improvizaci přečíst na internetu…ale mohlo by to být i zavádějící, protože hodně zdrojů je o improvizačním divadle a do této úrovně se workshop zdaleka nemá šanci za tak krátkou dobu dostat.

water-fight-442257_960_720Můžeš prozradit, pro ty, kdo ještě váhají, zda je workshop pro ně, či nikoliv…jaké jsou nejčastější důvody k návštěvy, co slýcháš od tvých účastníků? Proč byli právě na tomhle tvém workshopu?
Nejčastější reakce:

Už dlouho jsem se tolik nezasmál.
Už dlouho jsem si nehrál a myslím, že bych to měl dělat denně.
Super na odbourávání bloků v naší hlavě.
Tak rychle jsem se s cizími lidmi ještě nesblížila.
Je to síla uvědomit si, jak mi funguje moje hlava a že většinu věcí můžu ovlivnit já sám.

Chtěla bys ještě k workshopu Na změnu připraveni něco dodat?
Už ani slovo…:-)

 

 

Umění improvizace jako recept na zvládání změn a osobní růst

Kdy: 24.1.2017
Kde: místnost KRB, Klimentská 1443/50, Praha 1
Čas: 09.00 – 13.00 hodin.
Registrace na emailu registrace@fenomen-znacky.cz nebo na webu networkuj.cz
FB událost zde
Určeno pro podnikatele, manažery, HR, marketingové pracovníky, lídry…

Lidé se nebojí změny, ale bojí se, že na ni nebudou připraveni.
A proto buďte připraveni na nepřipravené díky aplikované improvizaci!

Jediná věc, která v životě platí je, že „všechno je jinak“. Někdy méně, někdy více, než jste očekávali, ale vždycky trochu jinak.

Označeno v Nezařazené