Ochrana nápadů a značek, aneb jak vydělat a neprodělat

 18.10. – Ochrana nápadů a značek, aneb jak vydělat a neprodělat

15109339_354947844855122_8189909570928396361_nKdy: 18.10.2017
Kde:
 Úřad průmyslového vlastnictví, A. Čermáka 2a
Čas: 09:00 – 12:10
FB událost zde
Účast zdarma
Kapacita: 40 osob
Registrace: na emailu registrace@fenomen-znacky.cz nebo na odkazu zde

 

 

V návaznosti na úspěšné Snídaně s předsedou jsme pro vás připravili seminář „Ochrana nápadů a značek, aneb jak vydělat a neprodělat“.

Seminář v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje, studentů i širší veřejnosti pořádá Úřad průmyslového vlastnictví ve spolupráci s Fenomén značky z.s, Český svaz vynálezců a zlepšovatelů (ČSVZ)  a Audit Profesional.

Program:
9:00 – 9:20 registrace
9:20 – 9:30 úvodní slovo
9:30 – 10:10 Josef Kratochvíl (předseda Úřadu průmyslového vlastnictví) – Jak chránit své nápady a značky
10:10-10:30 přestávka
10:30-11:10 Michal Jelínek (Audit Profesional)– Daňové aspekty průmyslového vlastnictví
11:10-11:30 přestávka
11:30-12:10 Lukáš Zmeškal (předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů) – Smlouvy týkající se průmyslového vlastnictví
12:10 Závěr

Seminář je zdarma s nutností registrace emailem na registrace@fenomen-znacky.cz

Kapacita:  40 osob

Kontakty:
Úřad průmyslového vlastnictví – www.upv.cz
Fenomén značky, z.s. – www.fenomenznacky.cz
Český svaz vynálezců a zlepšovatelů – www.csvz.cz
Audit Profesional – www.auditprofesional.cz/cz

 

Vizitky přednášejících:
Mgr. Ing. Josef Kratochvíl, PhD.
Předseda, Úřad průmyslového vlastnictví

Pan Josef Kratochvíl je zkušeným odborníkem v oblasti průmyslových práv. V Úřadu průmyslového vlastnictví pracuje od roku 1986, nejprve v patentovém průzkumu a v oblasti patentových informacích, později jako náměstek předsedy pro patentové informace, mezinárodní spolupráci a ekonomiku. Od roku 2009 je předsedou Úřadu průmyslového vlastnictví. Je členem správní rady Evropské patentové organizace a předsedou jejího výboru pro technickou spolupráci. Vystudoval Fakultu strojní ČVUT a Právnickou fakultu UK v Praze. Absolvoval řadu krátkodobých a střednědobých zahraničních stáží, včetně stáže u Evropského patentového úřadu a studijních pobytů v USA a Francii. Je publikačně činný, aktivně se účastní vzdělávacích akcí a konferencí z oblasti ochrany průmyslových práv, inovací, výzkumu a vývoje. Externě přednáší na Metropolitní univerzitě v Praze.

Úřad průmyslového vlastnictví je ústředním orgánem státní správy České republiky na ochranu průmyslového vlastnictví. Historie Úřadu sahá až do roku 1919, kdy byl založen Patentový úřad. Úřad plní zejména funkci patentového a známkového úřadu. Úřad rozhoduje o poskytování ochrany na vynálezy, průmyslové vzory, užitné vzory, ochranné známky, zeměpisná označení a označení původu výrobků a vede příslušné rejstříky o těchto předmětech průmyslových práv. Získává, zpracovává a zpřístupňuje fond světové patentové literatury. Aktivně se účastní spolupráce s jinými orgány státní správy při prosazování průmyslových práv.

 

Mgr. Lukáš Zmeškal
Předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů

Pan Zmeškal je absolvent Metropolitní univerzity Praha a patentový zástupce ve společnosti patentových zástupců LANGROVA, s.r.o., Plzeň. Je rovněž člen výkonného výboru Mezinárodní federace vynálezeckých organizací IFIA

Český svaz vynálezců a zlepšovatelů (ČSVZ) působí v České republice nepřetržitě od svého založení v roce 1990. Jako člen Českého svazu vědeckotechnických společností (ČSVTS) a řádný člen Mezinárodní organizace vynálezeckých organizací IFIA v Ženevě svoji činnost zaměřuje na pomoc v rozvoji metod technické tvůrčí práce (např. TRIZ), podílí se na vytváření podmínek pro účinnou a efektivní právní ochranu výsledků této práce v tuzemsku i v zahraničí, napomáhá popularizaci vynálezectví a inovativního myšlení, na mezinárodních výstavách vynálezů prezentuje české vynálezy.

 

Ing. Michal Jelínek, PhD.
jednatel společnosti AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o. a ACARTUS Czech, s.r.o. Specializuje se zejména na problematiku mezinárodního zdanění, daňového plánování a transferových cen. V našich společnostech je taktéž zodpovědný za organizační zajišťování komplexních zakázek. Své zkušenosti sbíral mimo jiné jako manažer týmu specializovaného na transferové ceny přední mezinárodní poradenské společnosti a doktorským studiem na Vysoké škole ekonomické v Praze. Michal provádí širokou lektorskou činnost v oblasti mezinárodního zdanění, transferových cen a školení daňových poradců v rámci KDPČR.

AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o. již dvacet let poskytuje auditní, daňové a související poradenské služby na nejvyšší odborné úrovni garantované vedoucími pracovníky společnosti. Společnost má rozsáhlé zkušenosti jak s prací pro velké skupiny podniků, tak i pro střední a menší společnosti, a to jak při přeměnách Vašeho podnikání, fúzích či prodejích obchodních podílů. Navrhuje daňově nejefektivnější řešení. Disponuje specializovaným týmem na daňové plánování, mezinárodní zdanění a transferové ceny.

 

Pořadatel:
Alena Ratajová, MBA
Ředitelka

Paní Ratajová se dlouhodobě věnuje oblasti komunikace. Je majitelkou Agentury nesoucí její jméno. Vystudovala management a marketing na ESMA Barcelona – Escuela Superior de Management y Administración v rámci Czech Management Institute Praha. Působila v manažerských pozicích ve státní i soukromé sféře. Má velké zkušenosti z médií, kdy působila jako media consultant v rádiu, jedno dokonce spoluzakládala. Je moderátorkou, redaktorkou, marketingovou specialistkou.

 

Mgr. Michaela Chytilová
Předseda kontrolní komise Fenomén značky, z.s.

Paní Chytilová je zakladatelkou a spolumajitelkou patentové kanceláře Chytilová & spol. Má více jak 16 let zkušení z oboru průmyslové vlastnictví. Je patentovou zástupkyní v ČR, zástupkyní pro ochranné známky a průmyslové vzory v EU a též soudním znalcem.  Přednáší na VŠE. Je lektorkou v oblasti ochrany značky.

Fenomén značky z.s. je sdružení profesionálů působících v oblasti duševního vlastnictví. Spolek pořádá pravidelně akce pro širokou podnikatelskou veřejnost zaměřené na budování a posilování značky. Připravuje jak otevřené semináře a workshopy na aktuální témata, tak i uzavřené akce na míru pro zadavatele.

 

Těšíme se na vás:-)

Označeno v Nezařazené